pożyczka na dowód

KREDYT ONLINE

Pomożemy znleźć Ci najtańszy kredyt

By

Prywatne pożyczki gotówkowe – na czym to polega?

Pożyczanie pieniędzy staje się coraz bardziej popularne i nie dotyczy to tylko banków czy firm pozabankowych. Jak się okazuje na rynku finansowym rozwija się zupełnie nowy segment pożyczkowy, który zrzesza osoby całkowicie prywatne, pożyczające sobie pieniądze.

Prywatne pożyczki gotówkowe nie są tak zupełnie jakąś nowością. Istniały praktycznie od zawsze, ponieważ każdemu zdarzało się przecież pożyczać pieniądze od rodziny i znajomych. W praktyce właśnie na tym polega pożyczka prywatna. Tyle tylko, że współcześnie nabiera ona zupełnie nowego wymiaru, a pieniądze pożyczają sobie całkiem obcy ludzie.

Jak i gdzie można dostać taką pożyczkę?

Na wielu specjalnie przeznaczonych do tego portalach, można znaleźć ogłoszenia prywatnych osób, które są w stanie pożyczyć nawet do kilkuset tysięcy złotych. Głównym zabezpieczeniem całej transakcji jest oczywiście umowa cywilnoprawna lub sygnowanie takiej pożyczki aktem notarialnym.

Taką prywatną pożyczkę gotówkową obowiązuje oczywiście takie samo oprocentowanie, jak w przypadku każdej innej pożyczki, czyli nie może być większe niż czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego.

Główna zaletą jaką niesie ze sobą prywatna pożyczka gotówkowa jest szybka możliwość uzyskania gotówki oraz sposobność indywidualnego porozumienia się z osobą udzielająca pożyczki, co do okresu spłaty, a także rodzaju rozliczenia. Tutaj w przeciwieństwie do banków oraz firm pozabankowych jest naprawdę dużo różnych możliwości, które mogą być satysfakcjonujące dla obu stron. Można umówić się na oddawanie pieniędzy w ratach albo w jednorazowo w całości, a także na przykład o spłacie zobowiązanie dopiero za kilka miesięcy czy nawet lat.

Rodzaje prywatnych pożyczek gotówkowych

Prywatne pożyczki gotówkowe, nazywane również społecznościowymi lub pożyczkami od osób prywatnych, mogą wyglądać w różny sposób. W większości przypadków są to zwykłe umowy cywilnoprawne, gdzie pożyczkobiorca zobowiązuje się na spłatę pożyczonych pieniędzy w danym okresie z ustalonym procentem.

Istnieją jednak również pożyczki prywatne pod zastaw, gdzie pożyczkobiorca zastawia jakąś cenną rzecz lub nawet nieruchomość. Tego typu pożyczki muszą być już sygnowane notarialnie. Można również zawrzeć pożyczkę pod weksel.

Popularność prywatnych pożyczek gotówkowych stale rośnie. Szeroki wachlarz możliwości, jakie daje indywidualne porozumienie się dwóch prywatnych osób, z pewnością czynią ten segment pożyczkowy niezwykle atrakcyjny i konkurencyjny. Nie wolno jednak zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu się zarówno ze strony pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy, ponieważ w przeciwieństwie do pożyczek od banków czy firm pozabankowych, w tym przypadku to my sami musimy dopilnować wszystkich transakcyjnych formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *