pożyczka na dowód

KREDYT ONLINE

Pomożemy znleźć Ci najtańszy kredyt

By

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń – czyli jaka?

Słysząc ogłoszenia w stylu – pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń – z pewnością wielu z nas zastanawia się na czym to faktycznie polega i z czym ten brak zaświadczeń się wiąże?

Decydując się na pożyczkę bez zaświadczeń często robimy to w takich okolicznościach, kiedy nasza sytuacja finansowa jest dość ciężka, a możliwości uzyskania kredytów raczej bardzo ograniczone. Spotykając się z określeniem bez zaświadczeń, niekiedy nie bardzo wiemy o co w tym wszystkim chodzi. Jeśli bez zaświadczeń – to jak?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń umożliwia uzyskanie potrzebnych pieniędzy bez konieczności dokumentowania naszej sytuacji finansowej i zawodowej. Instytucje finansowe oferujące tego typu pożyczki nie wymagają ani zaświadczeń o dochodach, ani zaświadczeń o zatrudnieniu. Zdarza się, że jedynym formalnym zabezpieczeniem jest oświadczenie osoby wnioskującej o pożyczkę, o stałych dochodach, ale coraz częściej nawet i tego typu zabezpieczenie nie jest wymagane. Jednak nie wszędzie możemy uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń.

Kto udziela pożyczek bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można uzyskać tylko korzystając z usług pożyczkowych firm pozabankowych lub parabanków. Banki niestety, nawet gdyby chciały, to nie mogą udzielać tego typu pożyczek, ponieważ odgórnie mają nałożone restrykcyjne zasady kredytowania, przez Nadzór Komisji Finansowej.

Natomiast pozabankowe firmy pożyczkowe bez problemu udzielają pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń, często są one nazywane pożyczkami na dowód, ponieważ tylko ten dokument jest wymagany. A coraz częściej wystarczy tylko przelew internetowy, który potwierdza tożsamość kredytobiorcy.

Pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń są jednymi z najwygodniejszych i najszybszych form pozyskiwania szybkiej gotówki. Praktycznie brak formalności oraz bardzo szybka realizacja transakcji, czynie je bardzo popularnymi. Jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że w czasach gdy zatrudnienie jest niepewne, a większość osób pracuje na umowy zlecenie albo nawet w szarej strefie, tego typu kredyty są tak naprawdę jedynymi na jakie może liczyć większa część społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *