pożyczka na dowód

KREDYT ONLINE

Pomożemy znleźć Ci najtańszy kredyt

By

Obciążenia kredytowe a rozwód.

Prawdopodobnie dla żadnego małżeństwa rozwód nie będzie należał do przyjemnych przeżyć. Samo rozstanie jest już trudne, a problemy wielokrotnie mogą powstać podczas podziału majątku i załatwiania wszystkich innych formalności…

 

Często małżeństwa już na samym początku legalizowania swojego związku, udawały się do placówki bankowej w celu zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Jeśli małżonkowie rozwodzą się w ciągu trwania jego spłaty, muszą być świadomi, że powinni związane z tą czynnością formalności ustalić między sobą. Bank wszak jest instytucją, dla której nie ma znaczenia, czy małżonkowie będą pozostawać w związku małżeńskim, czy też nie. Istotne jest zaś, by kredyt był spłacany w terminie.
Podczas podziału majątku, niektóre pary dochodzą między sobą do porozumienia. Jedno z małżonków może zadeklarować, że chce przejąć spłatę reszty kredytu. Jednak ostateczną decyzje musi wyrazić w tej kwestii bank. Przy podziale majątku, a szczególnie mieszkania bądź domu, często jedno z małżonków przejmuje nieruchomość. Mimo takiego zabiegu, nadal byli małżonkowie pozostają kredytobiorcami, ponieważ tak została zawarta umowa kredytowa.

Co jeśli jedno z małżonków uprze się do spłaty pozostałej części kredytu? Placówki bankowe zanim podejmą ostateczną decyzję, najczęściej przeprowadzają względem tej osoby wszystkie swoje procedury. Zbadanie zdolności kredytowej jest w takiej sytuacji koniecznym etapem. Jeśli zdolność kredytowa będzie wykazana, to raczej bank nie powinien mieć żadnych przeciwwskazań, żeby nie przychylić się do wniosku jednego z małżonków. Gdy jednak ta zdolność kredytowa nie zostanie spełniona, trzeba zastanowić się nad poszukaniem zupełnie innych rozwiązań.

Innymi pomysłami może być na przykład sprzedaż nieruchomości i szybsze spłacenie kredytu. Jednak to wielu parom całkowicie nie odpowiada. Większość osób musi zaczynać wtedy poniekąd od zera. Ciekawą opcją może być także wynajęcie tej nieruchomości. Wtedy zacznie ona biernie na siebie zarabiać, dzięki czemu kredyt będzie spłacał z czynszu płaconego przez lokatorów.

Jedne małżeństwa przed takimi sytuacjami zabezpieczają się spisaniem intercyzy. Natomiast inne wzajemnie sobie ufają. Niestety przyszłości nie da się przewidzieć. Mimo niezbyt miłych okoliczności, należy na chłodno podjąć majątkowe decyzje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *