pożyczka na dowód

KREDYT ONLINE

Pomożemy znleźć Ci najtańszy kredyt

By

Kredyt pozabankowy – warunki i formalności

Fenomen szybkich pożyczek pozabankowych spowodował ukrócenie roli kredytowego hegemona, jaką przez bardzo długi czas odgrywały instytucje bankowe. Zaostrzenie polityki kredytowej przez Komisję Nadzoru Finansowego, przyczyniło się do zwiększenia popularności kredytów pozabankowych, które dla wielu konsumentów stały się jedyna możliwą alternatywą uzyskania potrzebnych środków finansowych.

Kredyt pozabankowy dzięki uproszczonej procedurze przyznawania pożyczki, w której formalności zostały ograniczone praktycznie do minimum, cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. A same oferty kredytowe, z którymi pozabankowe firmy pożyczkowe wychodzą do klienta, są coraz bardziej korzystne i często nawet konkurencyjne z ofertami tradycyjnych banków.
Przyjazne warunki przyznawania pożyczek, dostępność kredytów za pomocą kanałów online, bez wychodzenia z domu pokazuje, w jak błyskawicznym tempie rozwija się segment pożyczek pozabankowych.
Same banki coraz częściej kopiują rozwiązania, wprowadzone przez swoich konkurencyjnych pożyczkodawców, jednak pod względem formalności i przystępności ofert, nie mają z nimi najmniejszych szans.

Kto może skorzystać z kredytu pozabankowego?

Największą korzyścią, jaką oferują kredyty pozabankowe, są przede wszystkim równe traktowanie wszystkich klientów, bez dyskryminacji w aspektach wykonywanych zawodów, posiadanych dochodów czy historii kredytowej. W większości pozabankowych firm pożyczkowych, praktycznie każdy może otrzymać kredyt. Jedynym warunkiem jest ukończony osiemnasty rok życia – bo już nawet osiemnastolatkom przyznawane są niewielkie pożyczki.
Niektóre pozabankowe instytucje wymagają oświadczenia o zarobkach, które składamy sami, określając mniej więcej nasze miesięczne dochody. Jednak w większości wypadków, żeby otrzymać gotówkę należy przedłożyć tylko dowód osobisty lub wysłać na konto banku przelew opiewający na jeden grosz bądź jeden złoty, w celu potwierdzenia swojej tożsamości – taki przelew traktowany jest jako okazanie dowodu tożsamości.

Realne koszty kredytu

Banki w celu walki z konkurencją, bardzo często podkreślają dużą wysokość oprocentowania pożyczek udzielanych przez firmy pozabankowe. Faktycznie, w niektórych przypadkach rzeczywiste oprocentowanie udzielonego kredytu, nazywane RRSO – które jest rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, może być dość wysokie. Jednak ma na to wpływ wiele czynników, o których sam pożyczkobiorca może zdecydować, ponieważ to on podejmuje decyzje, jaką pożyczkę i na jakich warunkach chce zaciągnąć.
Na realne koszty kredytu wpływa przede wszystkim wysokość zaciągniętej pożyczki, okres na jaki została zaciągnięta, dodatkowe opłaty, takie jak opłata administracyjna, opłaty prowizyjne, opłaty przygotowawcze, rejestracyjne czy np. opłaty za obsługę w domu.

Na rynku istnieje wiele firm pozabankowych, które w swojej ofercie mają przeróżne stawki i świadczenia. Nie jest trudna znaleźć naprawdę korzystną pożyczkę pozabankową z satysfakcjonującym RRSO i takim rodzajem spłaty i sposobem załatwienia formalność, który jest najbardziej optymalny dla danego konsumenta.

Bezpieczeństwo transakcji

Biorąc pod uwagę, że kredyt pozabankowy jest oferowany przez instytucję nie będącą stricte instytucją bankową, niektórzy mogą mieć wątpliwości co do bezpieczeństwa takiej transakcji. Są one jednak całkowicie nieuzasadnione, ponieważ pomimo nie podlegania pod komisyjny nadzór finansowy, pożyczkowe firmy pozabankowe (i kredyty oraz pożyczki przez nie udzielane), na mocy prawa podlegają zarówno Kodeksowi prawa cywilnego, jak i Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Coraz częściej firmy pożyczkowe oferują również ubezpieczenie kredytów na wypadek problemów z jego spłatą.

Kredyt pozabankowy jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form zaciągania pożyczek. Rozwój pożyczkowych firm pozabankowych i ich stale powiększająca się oferta jest coraz bardziej atrakcyjna również dla osób o bezproblemowej przeszłości kredytowej. Konkurencyjność pod względem szybkości finalizacji transakcji oraz dostępności gotówki praktycznie dla każdej pełnoletniej osoby, systematycznie powoduje zepchnięcie na boczny tor tradycyjnych kredytów bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *