pożyczka na dowód

KREDYT ONLINE

Pomożemy znleźć Ci najtańszy kredyt

By

Karta kredytowa – nowoczesny pieniądz z plastiku.

Mimo, że jeszcze podczas różnych transakcji w trakcie płacenia sięgamy po portfel, to niekoniecznie wyciągamy z niego gotówkę…

 

Coraz więcej osób decyduje się na płatności bezgotówkowe. Również w taki sam sposób przychodzą nasze dochody. Stanie w kolejce do okienka bankowego lub pocztowego po swoją wypłatę odeszło praktycznie do lamusa. Również szefowie raczej decydują się na przelewanie pieniędzy swoim pracownikom na ich konta bankowe.
Aby płacić za zakupy lub dokonywać innych transakcji, posługujemy się z reguły kartami płatniczymi, które umożliwiają chociażby wypłatę gotówki z bankomatu. Specyficznym rodzajem kart udostępnianych klientom, są karty kredytowe. Pozwalają one zdecydowanie na najwięcej transakcji, których nie można dokonywać zwykłymi kartami debetowymi.

Karty kredytowe dają bardzo dużą swobodę i wygodę w zarządzaniu swoim domowym budżetem. Klient, który decyduje się na założenie karty kredytowej otrzymuje z banku limit, na który może zaciągnąć tak zwany kredyt. Oczywiście właściciel karty kredytowej zarządza z niej również swoimi środkami finansowymi zgromadzonymi na koncie. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, to może zapłacić za zakupy pieniędzmi, których w danej chwili nie ma na swoim rachunku bankowym. W taki sposób zaciąga on w swoim banku pożyczkę.
Wydaje się, że za taką pożyczkę słono zapłacimy. Jednak jeżeli dokładnie zapoznamy się z ofertą banku, to możemy zorientować się, iż istnieje coś takiego jak okres bezodsetkowy. To on pozwala na spłacenie zaciągniętego kredytu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
Należy zapamiętać, że okres bezodsetkowy ustalany jest w banku indywidualnie do potrzeb klienta. Właściciele kart kredytowych często mylą się, że jest on naliczany po każdej transakcji. Natomiast okres bezodsetkowy naliczany jest tylko raz w miesiącu i trwa od 10 do 20 dni.
Zaciągnięte zadłużenie można spłacać w dwojaki sposób. Pierwszy z nich to spłata całkowita, która polega na jednorazowej spłacie zaciągniętego kredytu. Natomiast drugi sposób polega na spłacenia go w ratach. Trzeba tu jednak liczyć się z bardzo wysokimi odsetkami, które naliczane są zaraz po okresie bezodsetkowym.
Karta kredytowa niewątpliwie ułatwia życie. Nie musimy czekać na swoja wypłatę, by zdecydować się na zakup. Natomiast po wpłynięciu pieniędzy na konto bankowe z tytułu określonego przychodu, dług może zostać samoczynnie ściągnięty, lub indywidualnie spłacony przez kredytobiorcę. Należy jednak uważać na to, żeby nie wydawać więcej pieniędzy, niż w rzeczywistości się zarabia. Ponieważ konsekwencje mogą być naprawdę mało przyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *